Basejumping

Kategorie:

Vybavení na Basejumping

Videa – Basejumping

Basejumping:

Basejumping je extrémně nebezpečný sport, podobný seskoku padákem. Rozdíl je v tom, že neskáčeme z několikakilometrové výšky z letadla, ale např. z vysokých budov, skal nebo vysílačů. Od toho název:

B – building (budova),
A – anténa (antény či stožáry),
S – span (oblouky, tedy mosty a lanovky),
E – earth (zem, sem zařazujeme skály, stromy a podobně).        

ukázka:

„Nikdo nechce zemřít, ale my se tím, co děláme, smrti blížíme.                                                                                                             Přijímáme to jako fakt. A to není normální.                                                                                                                                             Autorku tohoto citátu Norku Karinu Hollekimovou sport vždy přitahoval.

Hlavním faktorem, proč je basejumping od skydivingu o tolik nebezpečnější, je výška. Skáče se z mnohem menších výšek, a proto je seskok podstatně kratší. Když se naskytne problém, nemáte jakýkoliv čas ho vyřešit. Dalším faktorem je to, že při skydivingu mají skokani čas nabrat vysokou rychlost, poté mohou bez problému určovat směr letu. Při base jumpingu často nestihnout skokani nabrat potřebnou rychlost, a jeho let se stane neovladatelným.